Výškovo nastaviteľný stôl

Ak máte sedavé zamestnanie a chcete byť v pohybe aj počas bežného pracovného dňa, určite oceníte nie len zdravotné benefity, ktoré výškovo nastaviteľný stôl prináša.

V súčasnej dobe čelíme novodobej zdravotnej hrozbe – choroba dlhého sedenia.

Viete spočítať koľko hodín do dňa trávite sedením? Vo väčšine prípadov je to väčšia časť dňa: cesta do práce a z práce, za stolom v práci, pri jedle, pri pozeraní televízora. Administratívni pracovníci strávia 7 hodín denne len za svojím pracovným stolom. Dlhodobý efekt takéhoto životného štýlu je nebezpečný pre vaše zdravie.

Sedavé zamestnanie, alebo nepretržité sedenie pri práci a doma sa spája so zhoršením celkového zdravotného stavu, ochoreniami srdca, cukrovkou typu 2 a nižšou dĺžkou života. Stáť počas práce, aj keď len na 30 minút môže mať pozitívny vplyv na vaše zdravie, telo, chrbticu a so správnym vybavením to nie je žiadny problém. S výškovo nastaviteľným stolom môžete pri práci sedieť i stáť a byť neustále v pohybe.

stol4

 

 

Benefity, ktoré vám výškovo nastavyteľný stôl prinesie

Výškovo nastaviteľný stôl vám poskytne komfort meniť polohy pri práci počas dňa. Jednoduchým nastavením – stlačením tlačítka zdvihnete stôl do požadovanej výšky, odsuniete stoličku a pokračujete v práci zatiaľ čo stojíte. Používanie takéhoto zariadenia v práci i doma má nevyčísliteľné benefity.

1. Redukcia bolesti chrbta a krčnej chrbtice

Veľké percento ľudí počas života trápia bolesti chrbtice spôsobené dlhodobým sedením v tej istej polohe. Používanie výškovo nastaviteľného stola vám pomôže znížiť svalové napätie a redukovať bolesť.

2. Zníženie rizika srdcových chorôb

Zvíšením aktivity v každodennom pracovnom živote zvýšite cirkuláciu krvi a znížite riziko srdcových chorôb.

3. Nižšie riziko priberania hmotnosti a obezity

Najčastejšia príčina priberania na váhe a vzniku obezity je prijímanie viac kalórií, ako sme schopní spáliť. Veľa ľudí pracujúcich v kancelárií za stolom priberá na hmotnosti. Ak vymeníte sedenie za státie a budete v pohybe znížite riziko naberania hmotnosti a spálite viac kalórií bez väčšej námahy.

4. Pozitívny efekt na celkovú energiu a náladu

Nedostatok pohybu sa spája so zvýšeným rizikom depresií a úzkosti. Možnosť meniť polohu a byť v pohybe pri práci za počítačom prispieva k zlepšeniu nálady, komfortu, pocitov šťastia a zníženiu stresu.

5. Zvýšenie produktivity a koncentrácie

Zlepšenie nálady, nárast energie, redukcia bolesti chrbtice, ramien a krku prispeje k zvýšeniu produktivity, koncentrácie a mentálnej sviežosti.

6. Jednoduchšia spolupráca v rámci tímu

Pri riešení pracovných úloh v tíme je oveľa jednoduchšie pozerať sa na monitor vo výške očí ako sa krčiť, prípadne hľadať stoličky a tlačiť sa za stolom pre jednu osobu.

stol2

Prečo investovať do kvalitného pracovného prostredia?

V súčastnosti sa kladie veľký dôraz na bezpečné a kvalitné pracovné prostredie, ktoré prispieva k produktivite, efektivite a výkonu zamestnancov. Výškovo nastaviteľný stôl je vhodné vybavenie do každej kancelárie v korporáciach i menších firmách s väčším počtom administratívnych pracovníkov. Investícia do moderných technológií prinesie radosť pracovnému tímu, no najmä zvýši produktivitu a zisk vašej firme. Vďaka tichému chodu a výkonným motorom sú zamestnanci schopní jednoducho a za pár sekúnd zmeniť polohu zo sedu do stoja a naopak.

Ak chceme zmeniť nežiaduci životný štýl a znížiť zdravotné riziká spojené s nedostatkom aktivity, treba začať už v rannom veku a preto je nastaviteľný stôl ideálnym vybavením aj do škôl a detských izieb.